A A AAktualnościkomentarze (0)

Białystok: Szwedzka Intrum Justitia zatrudni 120 osób

Intrum Justitia w Polsce należy do największej w Europie Grupy specjalizującej się w windykacji należności oraz zarządzaniu wierzytelnościami.

Intrum Justitia w Polsce należy do największej w Europie Grupy specjalizującej się w windykacji należności oraz zarządzaniu wierzytelnościami.

Rozmowy z polskimi przedstawicielami Intrum Justitia trwały od czerwca. Przedsiębiorcy wybierali między dziewięcioma polskimi miastami. Białystok okazał się najlepszy.

– Prowadziliśmy ze Szwedami bardzo intensywne rozmowy. Nasza ostatnia prezentacja, m.in. dla członków zarządu tej spółki, trwała 2,5 godziny. Nie było łatwo – mówi Hanna Piotrowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku, która przez te kilka miesięcy pilotowała inwestorów.
Ale udało się. 6 października rada nadzorcza Intrum Justitia w Sztokholmie zgodziła się na stworzenie centrum operacyjnego w Białymstoku.

– Zajmujemy się zarządzaniem płatnościami i wierzytelnościami. I tym właśnie będzie zajmować się nasze białostockie centrum – mówił Bogusław Skuza, dyrektor zarządzający Intrum Justitia na Europę Wschodnią i Centralną. – Zdecydowaliśmy się na wynajem budynku na Węglówce na minimum 11 lat. A 120 miejsc pracy to tylko punkt wyjścia, bo będziemy chcieli rozszerzać swoją działalność.

Szwedom bardzo spodobała się idea Węglówki, czyli wykorzystanie starych magazynów do stworzenia centrum kulturalno-biznesowego. Już w tej chwili są tam: Muzeum Motoryzacji oraz galeria fotograficzna.

– Bardzo nam to odpowiada. Chcielibyśmy, by to było miejsce, do którego białostoczanie będą przychodzili, by przyjemnie spędzać czas – podkreślał dyr. Skuza.
Zanim jednak centrum powstanie, miasto musi wyremontować jeden z magazynów tak, by powstała w nim powierzchnia biurowa. Jak zapowiadają inwestorzy, centrum ma ruszyć nie później niż w sierpniu 2011 r.
 

Więcej na temat: inwestycje, praca, Intrum Justitia

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.