A A AZ regionukomentarze (0)

Ełk. Powstanie galeria handlowa Brama Mazur

Tak będzie wyglądał budynek kina Planet Cinema na terenie kompleksu Brama Mazur. Od galerii handlowej oddzielał go będzie miejski plac z fontanną.

Fot.: CDF Architekci

Tak będzie wyglądał budynek kina Planet Cinema na terenie kompleksu Brama Mazur. Od galerii handlowej oddzielał go będzie miejski plac z fontanną.

Podziemny parking na 256 aut i kilkadziesiąt sklepów na dwóch piętrach – tak będzie wyglądał główny budynek galerii handlowej.

Oprócz niego na terenie Bramy Mazur, u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki, w dwóch innych obiektach powstaną restauracje i cztery sale kinowe. Prace budowlane jeszcze się nie rozpoczęły. Stanęła jedynie tablica informacyjna projektu Bramy Mazur. Inwestor podtrzymuje, że termin otwarcia obiektu to trzeci kwartał przyszłego roku.

Restauracja i sala zabaw w wojskowym magazynie
Wiosną firma Master Management Group za ponad 18 mln zł kupiła 3 hektary terenu przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki. Dawniej były tam koszary. Jednak odkąd żołnierze wyjechali z Ełku, teren ten jest zaniedbany i opuszczony. Zgodnie z planami powstanie tam pierwsza w mieście galeria handlowa.

Według koncepcji przygotowanej przez pracownię CDF Architekci, lokale handlowe, usługowe i rozrywkowe będą znajdowały się w trzech budynkach.
Ten największy powstanie przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki. W podziemiach pomieści 256 aut, a na parterze i piętrze ełczanie będą mogli zrobić zakupy w około 70 sklepach. Architekci zadbali o atrakcyjny wygląd budynków. Głównym materiałem wykorzystanym do wykonania elewacji ma być tzw. korodowana stalowa blacha, która będzie komponowała się kolorystycznie ze starymi budynkami koszar.

Jeden z nich w ramach inwestycji zostanie też odrestaurowany. W przeszłości służył jako magazyn. Teraz powstanie w nim restauracja, a na pierwszym piętrze sala bankietowa połączona z głównym budynkiem galerii  dwupoziomowym łącznikiem. Znajdzie się też tam sala zabaw dla dzieci. Na drugim piętrze będą znajdowały się pomieszczenia biurowe.
Nieodłącznym elementem galerii jest kino. Zazwyczaj znajduje się na ostatnim piętrze obiektu. W Ełku będzie jednak inaczej.

Nowe centrum miasta
Zgodnie z proponowaną koncepcją architektoniczną na terenie Bramy Mazur powstanie jeszcze jeden budynek. Swoim wyglądem będzie przypominał ciąg starych kamieniczek. Jednak zamiast mieszkań znajdą się w nim bary i restauracje oraz cztery sale kinowe sieci Planet Cinema. Będą mogły pomieścić 601 widzów. Dla ich wygody w podziemiach budynku znajdzie się parking na 242 samochody.

Brama Mazur ma stać się nowym centrum miasta. Dlatego w głównym punkcie kompleksu powstanie plac miejski z fontanną oraz alejki spacerowe.
Prace przy zagospodarowaniu Bramy Mazur jeszcze się nie rozpoczęły, ale jak zapewniają przedstawiciele MMG, termin otwarcia obiektu to już trzeci kwartał przyszłego roku.

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.