A A AZ regionukomentarze (2)

Ełk. Powstanie galeria. W Arabelli pracę znajdzie 850 osób.

Tak ma wyglądać centrum handlowe przy ełckiej obwodnicy. Autorem koncepcji obiektu jest znana międzynarodowa pracownia architektoniczna Broadway Malyan.

Tak ma wyglądać centrum handlowe przy ełckiej obwodnicy. Autorem koncepcji obiektu jest znana międzynarodowa pracownia architektoniczna Broadway Malyan.

Duży market spożywczy, około 120 punktów handlowo-usługowych i McDonald’s. Tak ma wyglądać centrum handlowe Arabella, które powstanie na działce przy ełckiej obwodnicy, obok sklepu Castorama.

O planach budowy w Ełku galerii mówi się od lat. Jako pierwsza miała powstać ta w budynku po miejskim szpitalu przy ul. Mickiewicza. Jednak do dziś prace nie ruszyły, a obiekt popada w ruinę.

Na szczęście projekt galerii przy ul. Przemysłowej staje się coraz bardziej realny. Działka od ponad roku jest w rękach inwestora. A teraz wiemy już, jak będzie wyglądać.
W budynku będzie około 120 punktów handlowo-usługowych, w tym wielkopowierzchniowe sklepy odzieżowe i obuwnicze, sieciowe butiki znanych marek. Powstanie również tzw. strefa kulturalno-rozrywkowa z nowoczesnym multipleksem, kręgielnią i miejscem zabaw dla najmłodszych. Natomiast strefa restauracyjna będzie oferowała szeroki wybór dań z międzynarodowej kuchni.

Zobacz także. Ełk. Zwolnienia w Spółdzielni Mieszkaniowej "Świt".

Galeria Arabella będzie miejscem stworzonym z myślą o całych rodzinach – podkreśla Marcin Matysiak, Retail Property Director firmy Vertano, która zajmuje się realizacją centrum handlowego w Ełku.

Na klientów będzie czekał parking na 1,2 tys. samochodów, a obok centrum stacja paliw.
Według szacunków pracę w galerii może znaleźć nawet 850 osób.

Zgodnie z planem obiekt zostanie otwarty na przełomie 2013 i 2014 r.
W grudniu odbył się też przetarg na sprzedaż działki przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki pod budowę innej galerii. Niestety nie udało się jej sprzedać. Kolejny przetarg ma odbyć się w lutym.

Zobacz także. Ełk. PUP. Dodatkowe pieniądze na tworzenie firm

Więcej na temat: galeria, praca, biznes, pieniądze, ełk, Arabella

Komentarze (2)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.