A A AAktualnościkomentarze (5)

Gmina Michałowo rozpoczyna inwestycje

Gmina Michałowo rozpoczyna inwestycje

Fot.: sxc

Park miejski, zaplecze żeglarskie, plaża, molo, wieża widokowa oraz stała targowica – to wszystko już wkrótce powstanie w Michałowie. Gmina rozpoczyna inwestycje, na które pozyskała unijne pieniądze. 

Priorytetem jest rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w gminie. Już wkrótce w Michałowie i nad zalewem Siemianówka powstanie kompleks do letniego wypoczynku z prawdziwego zdarzenia. Powody do radości będą mieli zwłaszcza miłośnicy sportów wodnych. 
– Nad zalewem Siemianówka powstanie zaplecze dla rozwoju żeglarstwa. Poza tym zostanie utworzona plaża oraz powstaną obiekty turystyczno-rekreacyjne: molo, wieża widokowa oraz wiata – mówi Konrad Sikora z Urzędu Miejskiego w Michałowie.

Nie ma wątpliwości, że realizacja tak dużego projektu przyczyni się do rozwoju przedsiębiorstw z branży sektora turystycznego.
–  W ramach tego projektu zostanie utworzony park miejski w  Michałowie z piękną fontanną i z  galerią zewnętrzną do prezentacji wystaw oraz infokioskiem – tłumaczy urzędnik.

Władze gminy inwestują jednak nie tylko w turystykę. W planie mają budowę targowiska. – Zostanie wybudowana wiata jako zadaszenie terenów wystawienniczo-handlowych, budynek sanitarno-magazynowy, dojazdy, miejsca postojowe, ciąg pieszo-jezdny oraz ciągi piesze – wylicza Konrad Sikora. – Zostanie zrealizowana budowa nawierzchni utwardzonych, elementów małej architektury wraz z uzbrojeniem terenu.

Nowe targowisko powstanie w  okolicy istniejącego amfiteatru miejskiego. Wyremontowana zostanie ul. 11 Listopada, powstaną także parkingi wzdłuż ul. Gródeckiej. Dzięki temu budynek sanitarno-magazynowy wpisze się w istniejącą już małą architekturę tego miejsca. Będzie on wizualnie nawiązywał do kompleksu wypoczynkowego przy amfiteatrze. – Poprzez budowę targowiska stałego chcemy wpłynąć na rozwój i dynamikę lokalnej przedsiębiorczości oraz handlu – informuje Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.
Co ważne, z targowiska w Michałowie skorzystają rolnicy, producenci, przedsiębiorcy, twórcy ludowi nie tylko z tej gminy. Samorządy gmin Gródek, Zabłudów oraz Narew zawarły w  tej sprawie porozumienie.
– Zapewniając nowoczesne miejsce do handlu chcemy stworzyć odpowiednie warunki dla rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawić jakość sprzedaży bezpośredniej – tłumaczy Konrad Sikora.
I liczy, że na takiej współpracy zyskają i sprzedający, i kupujący.
– Samorządy przyczynią się do rozpropagowania wśród rolników, producentów, przedsiębiorców, twórców ludowych oraz mieszkańców informacji o możliwości korzystania ze stałego targowiska w Michałowie. Tym samym zachęcą swoich mieszkańców do sprzedaży, a konsumentów do zaopatrywania się w oferowane produkty właśnie tutaj – nie ma wątpliwości urzędnik.
Wartość obu inwestycji to ponad 5,7 mln zł. Dzięki unijnemu dofinansowaniu gmina wyda jednak na te zadania znacznie mniej. Tylko około 2,6 mln zł.  

Komentarze (5)

 • ~TLC 2013-08-11, 00:07

  ręce opadają jak czytam takie cuda

  inwestycje ...nie ma co

  Najlepsza decyzją jaką podjąłęm kilkanaście lat temu to wyjazd z tego zadupia,

  Regionowi ekonomicznie  bliżej do BY niż do Polski, potencjał jak ta lala

 • ~utejszy 2013-08-12, 09:07

  DROGĘ DO JAŁÓWKI niech burmistrz zrobi a nie siabrołskie biesiedy i Dody...Ale po co? Grunt to sie pokazać, niech Greś propagandzista chwali na kolanach w swoim szmatławcu a mieszkańcy Gminy niech łamią zawieszenia na dziurach w asfalcie!!

 • ~Tutejsza 2013-11-01, 20:01

  Ach, jaki ten burmistrz niedobry. Drogi wojewódzkiej nie chce naprawić. Ach gdyby to jeszcze leżało w zakresie jego kompetencji.

   

 • ~Krysia 2014-10-06, 16:48

  Targowisko juz ruszyło . Ale opłata za handel większa jak na Słomczynie !!!

 • ~Tutejszy 2014-10-06, 16:51

  Drogi dziurawe , pracy nie ma , młodzi piją ! Tak bym podsumował osiągnięcia kilku kadencji pana Marka N.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.