A A AZ regionukomentarze (15)

Hajnówka. Powstanie galeria handlowa.

Tak będzie wyglądała Galeria Handlowa Hajnówka

Tak będzie wyglądała Galeria Handlowa Hajnówka

Warszawska firma chce zbudować Galerię Handlową Hajnówka. Ma stanąć przy ul. Batorego. 

Biorąc pod uwagę, iż przy Batorego jest już supermarket „Batory” PSS „Społem” w Hajnówce, sklep hajnowianina Michała Puca, Kaufland oraz Biedronka, ulica ta stanie się centrum handlowym. Dotychczas najwięcej sklepów było przy ul. 3 Maja.
– Konkurencja zawsze musi być, to jedno, a drugie, nie wiem, jaki tam będzie produkt – komentuje wieść o powstaniu galerii Michał Puc, jedyny hajnowski przedsiębiorca, który na terenie miasta wybudował duży sklep.
– Nikt z nami, przedsiębiorcami, nie rozmawia, nie informuje o czymś takim, a przecież to jest sprawa bardzo ważna – przyznaje Mieczysława Bogdanowicz, prezes PSS „Społem” w Hajnówce. – Też zamierzamy inwestować w okolicach ul. Batorego, czyli w naszym budynku SDH, przy ul. 3 Maja. Informacja o budowie tak dużej powierzchni handlowej jest dla nas bardzo ważna

W Galerii Handlowej Hajnówka nie będzie sklepów spożywczych, a różne tzw. sieciówki.
– U nas jest mało inwestycji. Bielsk sprowadza różne firmy, które budują i produkują, a Hajnówka jest na uboczu. Dobrze, że coś się zmienia – dodaje Michał Puc.

Jak się dowiedzieliśmy, inwestorem jest LET spółka z o. o. z Warszawy. Prezes spółki, Aleksander Sobolewski, jest związany z Hajnówką, z rodziną ks. Antoniego Dziewiatowskiego, budowniczego soboru Św. Trójcy. Szef warszawskiej firmy doskonale zna Hajnówkę, często tu bywał na wakacjach.

Nowe sklepy znajdą się na powierzchni 5370 mkw. Do tego będzie ponad 100 miejsc parkingów. Galeria powstanie według projektu zespołu Minkowscy architekci z Białegostoku. Jeszcze nie wiadomo, ani kiedy powstanie, ani ile będzie kosztowała. Teraz jest czas na formalności.

W dzienniku urzędowym województwa podlaskiego dla tej części Hajnówki jest zapisanie iż „teren przy wschodniej stronie ul Batorego (...) przeznacza się pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami, mieszkalno - usługową lub usługową wraz z urządzeniami towarzyszącymi, parkingami (...) , urządzeniami rekreacji i zielenią”.
– Co dopuszcza plan zagospodarowania przestrzennego, starosta zatwierdza. I nie ma prawa odmówić – mówi Mikołaj Nieścieruk, przewodniczący powiatowej komisji urbanistyczno – architektonicznej w Hajnówce. 

Komentarze (15)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.