A A AAktualnościkomentarze (1)

Od 1 stycznia obowiązuje nowy wykaz materiałów budowlanych uprawniających do zwrotu VAT

Od 1 stycznia 2011 roku, obowiązuje nowy wykaz materiałów budowlanych, których zakup upoważnia do zwrotu VAT.

Od 1 stycznia 2011 roku, obowiązuje nowy wykaz materiałów budowlanych, których zakup upoważnia do zwrotu VAT.

Budując lub remontując dom lub mieszkanie, nadal możemy ubiegać się, oczywiście przy spełnieniu określonych wymagań, o tzw. zwrot VAT w budownictwie. Należy jednak pamiętać, że od 1 stycznia 2011 roku, obowiązuje nowy wykaz materiałów budowlanych, których zakup upoważnia do zwrotu VAT.

Podatników, którzy dokonają zakupu materiałów budowlanych już w nowym roku obowiązuje nowy wykaz materiałów budowlanych zawarty w Obwieszczeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 września 2010 r. w sprawie ogłoszenia obowiązującego od dnia 1 stycznia 2011 r. wykazu materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane 22 % podatkiem VAT.

Zobacz także. Zwrot VAT za materiały budowlane

Wspomniane obwieszczenie, a także wiele przydatnych informacji na temat zasad dotyczących ubiegania się o zwrot VAT za zakup materiałów budowlanych, znajduje się na stronie internetowej Izby Skarbowej w Białymstoku pod adresem www.is.bialystok.pl

O tym, że tzw. zwrot VAT w budownictwie, nadal cieszy się dużą popularnością wśród podatników, może świadczyć fakt, że w okresie od stycznia do końca listopada 2010 r. podlaskie urzędy skarbowe oddały podatnikom, którzy wnioskowali o zwrot części podatku VAT zapłaconego przy zakupie materiałów budowlanych, blisko 30 mln zł.

Komentarze (1)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.