A A AZ regionukomentarze (7)

Promostal szuka pracowników, by nadążyć z produkcją

Obecnie Promostal realizuje między innymi duży kontrakt na wykonanie i montaż konstrukcji stalowej hali produkcyjnej huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii.

Fot.: Promostal

Obecnie Promostal realizuje między innymi duży kontrakt na wykonanie i montaż konstrukcji stalowej hali produkcyjnej huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii.

Lotnisko w Kopenhadze, huta magnezu w Norwegii, zakład utylizacji odpadów komunalnych w Tczewie - to tylko niektóre kontrakty spółki Promostal z Czarnej Białostockiej. Firma szuka fachowców, by sprostać dużej liczbie zamówień.

Promostal działa w branży konstrukcji stalowych. Buduje obiekty przemysłowe, handlowe, biurowe w kraju i za granicą - głównie w Skandynawii. Obecnie zatrudnia ok. 110 osób, z czego 80 na produkcji. W związku z dynamicznym rozwojem i rosnącą liczbą zleceń szuka kolejnych pracowników.

Obecnie przedsiębiorstwo realizuje między innymi duży kontrakt na wykonanie i montaż konstrukcji stalowej hali produkcyjnej huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii. Inwestor - firma RHI Normag AS, należąca do austriackiego koncernu RHI - zaproponowała spółce z Czarnej Białostockiej rozszerzenie kontraktu o dalsze prace.

- To dla nas potwierdzenie uznania ze strony inwestora i kolejne duże wyzwanie - mówi Grzegorz Polak, pełnomocnik zarządu Promostalu. -  W ramach rozszerzenia zakresu kontraktu wykonaliśmy także konstrukcję wewnętrzną hali w Porsgrunn oraz komin wraz z kanałami i konstrukcją wsporczą. Wykonamy również obiekty towarzyszące - m.in. budynek sprężarkowni, stację załadowczą i estakady zewnętrzne. Zakończenie tych prac planujemy na koniec września. W sumie wartość kontraktu to ponad 36,5 mln zł.

Kolejną inwestycją, którą realizuje spółka jest rozbudowa portu lotniczego w Kopenhadze - zakończenie prac przewidziane jest na przełom października i listopada br.
Realizacja tych i innych inwestycji potwierdziła renomę Promostalu i przyczyniła się do pozyskania kolejnych kontrahentów, nie tylko na rynku skandynawskim.
Spółka  właśnie zawarła umowę na budowę konstrukcji zakładu utylizacji odpadów komunalnych w Tczewie, jest też w trakcie negocjacji następnych dużych kontraktów - m.in. na dostawy konstrukcji stalowych do Szwecji i budowę mostów na rynku skandynawskim i polskim.

By sprostać zamówieniom firma musi zwiększyć zatrudnienie - poszukuje ok. 20 osób, głównie doświadczonych spawaczy, monterów i malarzy konstrukcyjnych.

- Chętnie zatrudnimy osoby z okolic Czarnej Białostockiej, Sokółki czy Kuźnicy Białostockiej, ale szanse na zatrudnienie ma każdy dobry fachowiec - mówi Agnieszka Stanisławczyk członek zarządu Promostalu. - W zamian za uczciwą pracę oferujemy bardzo dobre wynagrodzenie, świadczenia socjalne, szkolenia i pracę w rozwojowej, stabilnej finansowo firmie.

Komentarze (7)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.