A A AAktualnościkomentarze (1)

Promostal z Czarnej Białostockiej na mecie inwestycji w Norwegii

Na 8 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie huty w Porsgrunn, na które zaproszono również zarząd Promostalu.

Na 8 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie huty w Porsgrunn, na które zaproszono również zarząd Promostalu.

8 listopada  w norweskim Porsgrunn zostamie otwarta huta magnezu. Jej stalową konstrukcję wykonał Promostal z Czarnej Białostockiej. I nie jest to jedyny element huty, ktory zrobili pracownicy tej podlaskiej firmy. 

To największy jak dotąd kontrakt zrealizowany przez Promostal na rynku skandynawskim. Jednak montaż konstrukcji hali to nie wszystko. Inwestor - firma RHI Normag AS, należąca do austriackiego koncernu RHI,  zaproponowała spółce z Czarnej Białostockiej rozszerzenie tego zlecenia o dalsze prace. W ramach przedłużenia kontraktu Promostal wykonał też konstrukcję wewnętrzną hali w Porsgrunn oraz komin wraz z kanałami i konstrukcją wsporczą.

        Wykonał również obiekty towarzyszące - m.in. budynek sprężarkowni, stację załadowczą i estakady zewnętrzne. W sumie wartość kontraktu to blisko 14 mln euro. Większość prac już się zakończyła, a na 8 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie huty w Porsgrunn, na które zaproszono również zarząd Promostalu. 
- Taka inwestycja to dla nas najlepsze referencje – mówi Grzegorz Polak, pełnomocnik zarządu spółki. – Mamy już kolejne zamówienia zarówno z rynku skandynawskiego, jak i krajowego.
By sprostać temu i innym zleceniom firma zwiększyła zatrudnienie – pracę znalazło już kilkanaście osób, głównie spawaczy i  monterów.


Promostal
działa w branży konstrukcji stalowych. Buduje obiekty przemysłowe, handlowe, biurowe w kraju i za granicą - głównie w Skandynawii. Spółka z roku na rok podwaja obroty - w 2010 r. osiągnęła blisko 16 mln zł z tytułu przychodów, w 2011 – ponad 33 mln zł, a w tym roku na koniec lipca uzyskała już 42 mln zł przychodów.

Komentarze (1)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.