A A AZ regionukomentarze (0)

Zambrów. Balton będzie produkować nowoczesny sprzęt medyczny.

W tym nowoczesnym budynku, o łącznej powierzchni ok. 4 tys. m kw.  będzie produkowany sprzęt medyczny przez firmę Balton

Fot.: P. Chojnowski

W tym nowoczesnym budynku, o łącznej powierzchni ok. 4 tys. m kw. będzie produkowany sprzęt medyczny przez firmę Balton

Producent jednorazowego sprzętu medycznego dla potrzeb anestezjologii, dializy, chirurgii, ginekologii, kardiologii i radiologii oraz urologii – firma Balton otworzyła w sobotę nowy zakład produkcyjny w Zambrowie na specjalnie przygotowanych przez miasto terenach inwestycyjnych.

Do dnia dzisiejszego Balton pozostaje jedynym konstruktorem i producentem stentów do naczyń wieńcowych i obwodowych, jak również stentów samorozprężalnych w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Ów znaczący sukces polskich lekarzy i inżynierów został doceniony w wielu krajach świata, dokąd eksportowane są polskie stenty różnych typów i zastosowań. W Zambrowie wybudowany został trzeci zakład produkcyjny firmy.
– Cieszę się, że prezes firmy Emil Płowiecki chciał założyć odział w naszym mieście – powiedział podczas otwarcia burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski.

Na razie skala zatrudnienia w zambrowskim oddziale pozostaje tajemnicą. Firma Balton zatrudnia łącznie ponad 400 osób, w Zambrowie w przyszłości może to być 50 - 100, w zależności od zapotrzebowania na oferowane produkty medyczne. Pierwszych kilkanaście osób po szkoleniach już znalazło tu zatrudnienie.

Tereny inwestycyjne w Zambrowie to prawie 19 ha. Miasto stworzyło je za ponad 14 mln zł (w tym 8 mln unijnej dotacji) w 2009 r. Powstały oświetlone drogi, chodniki, kanalizacja i sieć wodociągowa.
 

Więcej na temat: zambrów, inwestycje, firma, Balton

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.