A A AAktualnościkomentarze (20)

Zmiany w Alfie Białystok

Zmiany w Alfie Białystok

W białostockim centrum Handlowym Alfa rozpoczął się gorący czas negocjowania umów z najemcami na kolejne lata.

- W pierwszej kolejności podjęliśmy rozmowy z kluczowymi najemcami, którym kończą się umowy w 2013 roku – mówi Jolanta Karna, dyrektor białostockiej Alfy. – Już dziś możemy potwierdzić przedłużenie umów m.in. takich sklepów, jak: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti, Oysho, H&M, C&A.

      .

Na pewno pozostaną też najemcy strefy gastronomicznej: Subway, Uited Chicken, Thai Moon, North Fish.
Najnowszym najemcą w Centrum jest supermarket sieci Piotr i Paweł, którego otwarcie zaplanowane jest na 14 grudnia (przyszły piątek).

- Docierają do nas sygnały, że białostocka Alfa jest wysoko oceniana za atrakcyjny dla klienta dobór najemców – mówi Jolanta Karna. – Systematycznie otrzymujemy zapytania o możliwość wynajęcia lokalu na brandy, które są mocno rozpoznawalne, a których nie ma w północno-wschodniej Polsce.

Zapytaliśmy również o nowe koszty najmu.

– Z każdym najemcą będziemy prowadzić indywidualne negocjacje – odpowiedziała nam dyrektor  Alfy – Nie przewidujemy drastycznych podwyżek, ale progresja czynszów jest nieunikniona. Zmiany w gospodarce dotykają każdego z uczestników rynku i trzeba będzie się do tego elastycznie dopasować.

Jedną z takich zmian na naszym lokalnym rynku jest zapowiadane otwarcie kilku nowych galerii w mieście: od Outletu Białystok w Galerii Podlaskiej przez Galerię Jagiellońską i Jurowiecką, po centrum handlowe powstające w miejscu dawnego ABC Marketu.

- Nie martwimy się na zapas, ale już dziś podejmujemy działania mające na celu umocnienie naszej pozycji na rynku – komentuje te zapowiedzi Jolanta Karna. – Prowadzimy rozmowy z unikatowymi brandami, których nie ma w mieście. Staramy się pozyskać takie marki, które pozwolą nam na utrzymanie wyjątkowości naszego centrum na mapie handlowej Białegostoku, przy zachowaniu zasady, że jesteśmy centrum modowym dostępnym dla  klienta o zróżnicowanym guście i portfelu.

 W chwili obecnej wiemy, że Alfie napewno pozostaną również m.in.: Helios, Pure Fitness, Mohito, Intersport, Vission Express, La Cawa, Douglas, Kid’s World, Organique, Vabbi, Venezia, Monnari, Molton, Pierre Michael, Diva, Swiss, Centro, 50 Style, Clarks. 

 

Obecnie w Centrum Handlowym Alfa Białystok jest 150 sklepów.

Komentarze (20)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.