A A AZ regionu

Białystok. Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego” - nagrody rozdane!

To jedyny tak prestiżowy ranking naszych firm. Nagrody najlepszym spółkom rozdaliśmy wczoraj podczas uroczystej gali. Na nich opiera się gospodarka województwa.

Nie mamy kompleksu Polski B. A słowa uznania traktujemy jak wielkie zobowiązanie do dalszych starań – zapewniała wczoraj Katarzyna Rutkowska, prezes firmy AC S.A. odbierając nagrody przyznane jej firmie. Wspominała bardzo trudny początek 2009 roku, gdy trzeba było stanąć przed załogą i powiedzieć, że jest źle. A jednak spółka wyszła z dołka obronną ręką.
Z kolei Bogusław Łącki, prezes firmy Automatyka Pomiary Sterowanie dźwigając z dumą statuetkę Ambasadora Biznesu – Podlasie 2010 przyznał, że to dla niego jak grom z jasnego nieba.
– Już samo znalezienie się wśród firm nominowanych do tego tytułu była zaszczytem – nie ukrywał radości prezes APS. Jego firma została też wyróżniona nagrodą Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.

Zobacz także. Fotorelacja z Gali Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego"

Laureaci Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego” i Ambasadora Biznesu – Podlasie 2010 Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego to najmocniejsze, najbardziej odporne na zawirowania rynku przedsiębiorstwa. Najtwardsze załogi i najbardziej elastyczni menedżerowie. Tak uznała kapituła i tak wynika z danych finansowych.
BAT Augustów pierwszą pozycją na liście firm z największym przychodem nie zaskoczył – jest od lat w czołówce razem z Mlekovitą i Mlekpolem. Firma AC jako Najlepsza Firma Roku 2009 i APS jako Ambasador Biznesu zebrały gromkie brawa, bo są wizytówką innowacyjnego Podlasia. Choć Promotech jeszcze odrabia straconą w kryzysie pozycję, jego szef Marek Siergiej budzi szacunek za styl, w jakim z pracownikami walczy o należne firmie miejsce na rynku.
Nagrodę specjalną za osiągnięcie spektakularnego sukcesu w sporcie i biznesie odebrał Wojciech Strzałkowski, szef Rady Nadzorczej SSA Jagiellonia Białystok.

Zobacz: Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw - dodatek do Kuriera Porannego

Główni laureaci

  • British American Tobacco Augustów – największy przychód w regionie;
  • SM Mlekpol Grajewo – największe zatrudnienie;
  • AC SA Białystok – Najlepsza firma roku 2009;
  • Marek Siergiej, prezes Promotechu Białystok – Menedżer roku 2009;
  • APS Automatyka Pomiary Sterowanie Białystok – Ambasador Biznesu – Podlasie 2010.
     

Zapraszamy również do zapoznania się z wynikami finansowymi firm z Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. Załączniki poniżej.

Załączniki

Najnowsze artykuły

komentarze (0)Aktualności2015-09-02, 13:49
Powiększony JYSK w Outlet Białystok już otwarty Międzynarodowa sieć handlowa Jysk otworzyła powiększony sklep w nowej lokalizacji na terenie Outlet Białystok.
komentarze (1)Aktualności2015-09-02, 08:44
Mniej nurków w Hańczy? Właściciele kwater mogą pójść z torbami Białostoccy urzędnicy odpowiedzialni za ochronę środowiska postanowili utrudnić wszystkim życie  Jeśli nurkowie nie będą mogli korzystać z jeziora Hańcza, to wielu właścicieli kwater może stracić majątek życia.
komentarze (2)Aktualności2015-09-01, 18:42
Spółka PKS mogłaby być kurą znoszącą złote jaja  Karol Pilecki, radny sejmiku, ma pomysł, jak ratować potężnie zadłużoną spółkę. Proponuje doinwestowanie jej przez inne firmy Sprzedać każdy potrafi, ale zarobić to  jest sztuka - przekonuje Karol Pilecki, radny sejmiku wojewódzkiego z PO. Tak komentuje pomysł pozbycia się nieruchomości przy ulicy Fabrycznej oraz terenu dworca PKS przy ul. Monte Cassino. A takie są plany szefów białostockiej spółki PKS. W ten sposób chcą wyciągnąć firmę z tarapatów finansowych. Jej zobowiązania obecnie wynoszą ok. 9 mln zł.